האם גם אתה זכאי לקבל אזרחות אירופאית עוד ב-2021?

כמעט כל אחד מאתנו הישראלים יעיד שאחד החלומות הגדולים שלו זה לקבל דרכון נוסף, ואם כבר דרכון, אז אירופאי. ישראלים עם דרכון אירופאי יכולים לגור, לעבוד או להקים עסק באירופה, להיכנס לארה"ב מתי וכמה שהם רוצים, בלי כל צורך בויזה, לבקר במדינות שישראלים מוגבלים מלהיכנס אליהם, וליהנות מאין סוף הטבות סוציאליות שאירופאים זכאים להם. איך תשיגו דרכון כזה? תמשיכו לקרוא
(שנה גודל)
רכבת קלה פורטוגל

ללא ספק הדרכון האירופאי הוא הדרכון הנחשק ביותר בישראל ולמעשה כמעט בכל העולם. המרדף אחריו מעסיק אותנו כבר שנים ובמיוחד את מי שמבינים את היתרונות הרבים שבאחזקת דרכון נוסף.
מה שמעניין, זה שעד לא מזמן, רק נצרים למשפחות אשכנזיות טהורות מפולין או לפחות מרומניה זכו בחלקם לקבל את הדרכון האירופאי הנחשק בזמן שיוצאי עדות המזרח לא הרשו לעצמם אפילו לחשוב על דרכון שכזה.
אבל היום, בזכות החלטה של ממשלת פורטוגל – המצב התהפך לחלוטין. היום, דווקא צאצאי מרוקו, מדינות הבלקן, טורקיה, בולגריה, סוריה ועוד – מקבלים דרכון אירופא בקלות ובתהליך נוח במיוחד.

צאצאי עדות המזרח? הדלת לאירופה פתוחה עבורכם!

במסגרת תהליך היסטורי של עשיית צדק עם יהודי ספרד ופורטוגל, לפני כשנתיים החליטה ממשלת פורטוגל להחזיר את האזרחות האירופאית ליהודים שהינם צאצאים של מגורשי ספרד ואשר אזרחותם וזכויותיהם של אבותיהם נשללו לפני מאות שנים.
ההחלטה הייתה שהתהליך יהיה פשוט ומהיר: מי שיכול להוכיח שהוא בעל עבר פלילי נקי ומשפחתו גורשה במהלך "גירוש ספרד" למדינות אחרות כמו מרוקו, אלג'יר, טוניס, לוב, סוריה, טורקיה, בולגריה, איטליה, הולנד, מצרים ורשימה ארוכה מאוד של מדינות נוספות, יוכל להגיש בקשה לזכאות לאזרחות פורטוגלית ללא התחייבות ובמידה ויעמוד במספר תנאים בסיסיים יקבל דרכון המקנה אזרחות אירופאית מלאה לכל דבר.

לבדיקת זכאות תוך מספר דקות וללא כל התחייבות

מה התהליך לקבלת דרכון?

מבחינת הרשויות בפורטוגל ניתן להגיש את הבקשה באופן עצמאי, אבל בכדי להימנע מבירוקרטיה אין סופית מומלץ מאוד להיעזר ב "משרד רשמי לקבלת אזרחות פורטוגלית בישראל", המשרדים הרשמיים מהווים גורם מוסמך ויש בידיהם את הכלים, הידע והניסיון לנהל את התהליך בצורה חלקה שנגמרת בהצלחה.
אם סבא או סבתא שלך מגיעים מהארצות שצוינו ברשימה מעלה, כנראה שהמקור שלהם הוא דווקא בספרד, משם גורשו היהודים לפורטוגל השכנה ואחר כך התפזרו במדינות אלה עד שהגיעו לישראל.

התהליך עם DoorToEurope עובד רק על בסיס הצלחה

הגשת הבקשה בעזרת חברה מקצועית הבקיאה בחוק הפורטוגלי יכולה למנוע טעויות קטנות העלולות להביא לסירוב הבקשה. בחברת DoorToEurope לדוגמא, פועלים צוות מומחים, עורכי דין ואנשי מקצוע המציעים מגוון יתרונות לעומת חברות אחרות כשהבולט שבניהם הוא שלקוחות החברה לא נדרשים להמציא בעצמם אף מסמך, ולא מטורטרים ממקום למקום. נציגי המשרד מורידים מהגב של מגישי הבקשות את כל הטרחה ופועלים בשמם בכל הערוצים עד לקבלת הדרכון הנחשק.

נציגת המשרד door to europ להוצאת דרכון פורטוגלי

אז מה בעצם נותן דרכון אירופאי?

פורטוגל היא חברה באיחוד האירופי כך שדרכון ואזרחות מטעמה פותחים לך שער מלא לאירופה.
היתרונות העיקריים בדרכון אירופאי הם האפשרות לעבוד, ללמוד ולנסוע לארצות רבות בקלות רבה יותר. דרכון אירופאי מאפשר לך להגיע לכל מדינה באירופה, לעבוד בה, לשכור בה דירה, לפתוח בה חשבון בנק וליהנות מאין ספור הטבות סוציאליות ששמורות אך ורק לאזרחי מדינות אירופה. דרכון אירופאי מאפשר כניסה לארה"ב ללא ויזה וחוסך תורים ארוכים בשדות התעופה בכל מדינה אירופאית.
רק תדמיינו את הרגע הזה שבו החברים שלכם עומדים בתור המייגע לביקורת דרכונים ואתם מדלגים בקלילות לכיוון המסלול הריק של "לבעלי דרכונים אירופאים בלבד".

בשלב הראשון  אם אתם בעל עבר פלילי נקי ויש לכם שורשים באחת המדינות שצויינו, כל מה שצריך לעשות זה בדיקת זכאות ראשונית וחינמית. הבדיקה היא ללא כל התחייבות וכוללת מספר שאלות בסיסיות.

האם אתם זכאים לדרכון אירופאי?

הבסיס לקבלת דרכון הוא עבר פלילי נקי והיכולת להוכיח שהמשפחה שלך גורשה מספרד או הייתה חלק מהקהילה המגורשת בפורטוגל. הדרך הכי קלה להתחיל את הבירור הוא בעזרת בדיקת הזכאות החינמית שבקישור הזה, אם תמצאו זכאים בבדיקה אתם ככל הנראה צאצאים של מגורשי ספרד ואתם אכן זכאים לקבלת דרכון.

במידה ותמצאו זכאים בבדיקה הראשונית, תוכלו להתקדם לשלבים הבאים.
שימו לב, התשלום בעבור קבלת האזרחות נעשים עפ״י שלבי ההתקדמות.
לדוגמא, במידה ולא עברתם את השלב הראשון, שהוא הכרה על ידי הקהילה היהודית שהנכם צאצאים למגורשי ספרד, כספכם יוחזר במלואו. במידה וקיבלתם את ההכרה מהקהילה, תוכלו להמשיך בתהליך ולשלם על השלב הבא.
צריך לזכור שתהליך הוצאת האזרחות דורש מספר שלבים של ממשלת פורטוגל אודות האדם המבקש. בסופו של התהליך מקבלים את המסמך הרשמי להיותך אזרח מהשורה הראשונה, כאילו ממש נולדת בפורטוגל.

מדוע חשוב להתחיל בתהליך כבר עכשיו?

כולנו יודעים כמה קל להחמיץ הזדמנויות. אבל כאשר מדובר בזכאות לדרכון – כל עיכוב קטן בהתחלת התהליך עלול להוביל לאובדן ההזדמנות של פעם בחיים.

מלבד הקשיים שפורטוגל שוקלת להטיל על מבקשי האזרחות, גם הנהירה ההמונית של הזכאים לקבלת הדרכון יוצרת עומס על הרשויות הפורטוגליות ועלולה להשאיר אתכם מחוץ למשחק.

מה ניתן לעשות כדי לא לפספס את ההזדמנות ההיסטורית?

פשוט מאוד, ברגע שהתחלתם את התהליך, אתם בפנים! גם אם אתם נמצאים רק בשלבים הראשונים של בדיקת הזכאות. התחילו את התהליך עוד היום ושריינו לעצמכם את הזכות לדרכון.
רוצה לדעת האם גם לכם יש זכאות לדרכון אירופאי?
אם אתם בעלי עבר פלילי נקי ויש לכם שורשים מאחת המדינות שצויינו, אנו מזמינים אותכם לעשות את הצעד הראשון – ענו על מספר שאלות בשאלון לאחר לחיצה על הכפתור. שנדבוק?
בהצלחה! 

בדיקת זכאות לדרכון פורטוגלי

יש לענות על השאלות הבאות בכדי שנוכל לבדוק זכאותך

דילוג לתוכן