רוצים להתפנק על נתח בשר טוב בבית? תקראו את זה

החגים מאחורינו אבל מי אמר שבשגרה לא רוצים ליהנות מנתח בשר עסיסי וטעים? להדליק את המנגל בחצר, לצלות על ברביקיו גז במרפסת או להכין קדרת בשר בסיר במטבח – לפניכם כמה טיפים איך להיות מאסטרים בבשר, בארוחה המשפחתית הבאה או כשתזמינו חברים למנגל
(שנה גודל)
איך לבחור בשר
סטייק אנטריקוט. מומלץ לחתוך את הבשר כשהוא בטמפרטורה קרה כדי לשלוט על דיוק החיתוך ועל האסתטיקה שלו

איך לבחור את הבשר המתאים

כשהולכים לקנות בשר עלולים להתבלבל מכל השפע שיש. ואם לא רוצים שיהיו פספוסים, צריך להיות מאוד מדויקים בבחירת הנתח. בתור התחלה נציין שתמיד כדאי לבחור בבשר טרי. כדאי להתייעץ עם הקצב על סוג הבשר שכדאי לקנות בהתאם למטרה הקולינרית.

להכנת סטייקים או רוסטביף צריך נתחים שיהיו רכים בבישול קצר. הנתח הרך ביותר הוא פילה בקר, מספר 12. אפשר גם ליהנות ממנו גם ללא בישול, כשהוא טרי, במנות כגון טרטר או קרפצ'יו, או במידות עשייה נמוכות כגון רייר ומדיום רייר.

נתחים נוספים המתאימים לסטייקים הם האנטריקוט, מספר 1, והסינטה, שמספרו 11. נתחים נוספים שצברו פופולאריות לאחרונה הם השייטל, מספר 13, או השפיץ צ'אך, מספר 15.

לבישול ארוך יש להשתמש בנתחים שומניים כדי שבבישול ארוך יהיה יותר עשיר ועסיסי. נתחים שומניים הם האסאדו, מספר 9, חזה, מס' 3, צלי כתף, מספר 5 ופילה מדומה, מס' 6.

להכנת מוקפצים או שניצל בקר, בהם הבשר חתוך דק ומבושל עד הסוף, אפשר לחפש נתחים רזים כמו האווזית, מספר 14, כף, מספר 16 או הוייסבראטן, מספר 19.

איך לטפל נכון בבשר

על השאלה הזו עונים בהתאם לסוג התבשיל שמכינים. אם מכינים מרקי או ציר, מכניסים למים את הבשר שמפריש אליהם את הטעמים. לעומת זאת, אם רוצים שהנתח יספוג את טעמי הנוזל, רצוי לסגור אותו קודם על מחבת ורק אז להוסיף אליו את הנוזל או הרוטב.

שלב נוסף חשוב הוא חיתוך הבשר. מומלץ לחתוך את הבשר כשהוא בטמפרטורה קרה כדי לשלוט על דיוק החיתוך ועל האסתטיקה שלו. לקראת צליית הבשר יש להביא אותו לטמפרטורת החדר כדי למנוע את כיווצו.

איך לצלות בשר
צליית בשר. הדרך המומלצת להכנת אנטריקוט היא על מחבת סטייקים כבדה או על הגריל

איך לצלות נכון את הבשר?

נראה שכולנו מומחים לצליית בשר אך זה לא כך וצריך להכיר טכניקות צלייה שונות על אמצעי צלייה שונים.

ראשית, נזכיר כי לא כדאי לצלות בשר קר, אלא כזה שהוא בטמפרטורת החדר. יש להוציא את הבשר מהמקרר כ-2-4 שעות לפני ההכנה כדי שהוא לא יתכווץ בזמן הצלייה.

אם רוצים את הבשר עסיסי ורך כמו חמאה מומלץ למרוח עליו שמן זית או חמאה. הפעולה תהפוך את הבשר לרך יותר במהלך הצלייה ולעסיסי יותר במהלך האכילה.

לאחר צליית הבשר במנגל או במחבת, לא למהר לחתוך אותו לחתיכות או לרצועות. כדי לאפשר לו להתבשל בפנים ולשמור על העסיסיות, כדאי לתת לו לנוח כ-2-3 דקות לאחר ההורדה מהאש, ורק אז לפרוס אותו.

דרך העשייה המומלצת לכל בשר

הדרך המומלצת להכנת אנטריקוט היא על מחבת סטייקים כבדה או על הגריל. ניתן לצלות כל צד של הסטייק לזמן קצר מבלי להגיע לרמת מוכנות מלאה, ולאחר מכן להעבירו לתנור שחומם מראש ל-200 מעלות, למספר דקות. ההכנה של סטייק אנטריקוט דורשת סבלנות ומידת ההכנה המומלצת היא מדיום, מדיום וול.

פילה. ההמלצה היא לטפל כמה שפחות בפילה ולהכין ממנו קרפצ'יו או טרטר. סינטה. הכנה מהירה על-ידי הקפצה או צלייה במחבת ברזל.

השאירו שם וטלפון ונחזור אליכם תוך זמן קצר לקביעת אבחון וסריקה ממוחשבת ללא עלות!

השאירו שם וטלפון ונחזור אליכם תוך זמן קצר לקביעת אבחון וסריקה ממוחשבת ללא עלות!

דילוג לתוכן