×

מעוניינים בפרטים על לחצן המצוקה שיכול להציל חיים בכל שעה? השאירו פרטים כאן

"להשאיר אמא מבוגרת לבד בבית בלי לחצן מצוקה?! זה חוסר אחריות"

"הרופאים הרשעים האלה מאריכים את החיים שלנו בלי לחשוב על ההשלכות" • את המשפט הזה אמרה מספר חודשים לפני מותה בגיל 96 (!) כלת פרס ישראל נעמי פולני ז"ל • והיא צדקה: הזקנה היא "טבח" של ממש – בכל יום ההורים שלנו מאבדים עוד ועוד יכולות תפקודיות בסיסיות כמו ללכת, לשמוע, לראות • בדרך כלל הם לא מספרים לנו על זה, ואנחנו שמים לב לכך רק אחרי שמשהו כבר קרה, למשל אחרי שהם נפלו בבית • החשש הגדול הוא שבפעם הבאה זה כבר יהיה מאוחר מדי • ב"נטלי" טוענים כי פיתחו לחצן מצוקה משולב שמצליח להציל חיים מרחוק מדי יום, גם כשההורים לבד • השיטה: צוות רפואי זמין 24/7 – שעוזר להתגבר על ה"בושה" שבהזעקת עזרה מהילדים • יצאנו לבדוק
(שנה גודל)

"אמא הכל בסדר? התקשרתי כמה פעמים ולא ענית לי. כבר הייתי בטוחה שקרה משהו וששוב נפלת בדרך לשירותים ואת לבד על הרצפה".
את המשפט הזה אמרה דנית (39) לאמה דבורה (82) שחיה לבד ברעננה, בקול רועד. היא ידעה מדוע: בפעם האחרונה שבה אמה נפלה, היא היתה צריכה לצעוק לעזרה עד שאחד השכנים שמע אותה, כי הטלפון שלה לא היה לידה. "אמא סיפרה לי בדמעות כמה היה לה לא נעים לחכות חצי שעה על הרצפה הקרה עד שמישהו ישמע אותה. בכל פעם שאני מדמיינת אותה במצב הזה, גם אני בוכה". 

 לא משאירים את ההורים לבד

נעמי פולני ז"ל צדקה: רוב ההורים שלנו, וגם אנחנו, נחיה זמן רב יותר מאי פעם בהיסטוריה האנושית. האתגר הגדול הוא כמובן לחיות אותם באיכות חיים טובה, עד 100 כ-20, ולאו דווקא עד 120. 

הדרך הטובה ביותר ליהנות מאיכות חיים טובה, היא הרפואה המונעת – שעושה הכל כדי לנסות ולמנוע מחלות עוד לפני שהן מתפרצות. אחת הדרכים להקדים תרופה למכה, היא לחצן מצוקה, אשר מאפשר לקצר באופן משמעותי את זמני ההגעה לבית החולים, ובעיקר מאפשר להתייעץ עם גורם רפואי ומסיר את מחסום הבושה שמונע מקשישים רבים להתקשר לילדיהם כדי לבקש עזרה. 

"אמא תמיד אמרה שהכל בסדר, אבל הנפילה הבאה יכולה להיות האחרונה"

"תמיד כששאלנו את אמא  מה שלומה, היא אמרה 'הכל בסדר' היא לא היתה מוכנה להודות שהיא כבר לא שומעת כמו פעם ורואה פחות טוב. רק אחרי שהיא נפלה בפעם הראשונה היא סיפרה לנו שלפעמים היא מתאפקת ללכת לשירותים או למטבח מהפחד ליפול. לחצן המצוקה של נטלי שינה את חיינו במלוא מובן המילה", מספרת דנית.

גם בבית גם בחוץ: שירותי רפואת החירום שחוללו מהפכה בגיל השלישי – במרחק לחיצה

חברת "נטלי", החברה הפרטית הגדולה בישראל למתן שירותי רפואה וסיוע בבית, עם ניסיון של יותר מ-30 שנה, פיתחה מערך מעטפת לטיפול בקשישים, שגולת הכותרת שלו היא לחצן המצוקה שמציל חיים. 

מדובר בלחצן נייד בתצורה של שעון יד יוקרתי או תליון ויחידה פיזית דמוית טלפון, שכל לחיצה עליה יוצרת קשר ישיר עם מוקד החירום והסיוע.

צוות המוקד, שכולל אנשי רפואה ופעיל 24/7 במשך כל השנה (כולל ביום כיפור), מזעיק עזרה רפואית דחופה בהתאם לצורך ועוזר להתגבר על הבעיה הקשה מכולן – ההתלבטות אם בכלל כדאי להזעיק עזרה.

לחצן מצוקה -נטלי שירותי רפואה
מגוון לחצני המצוקה של נטלי, מגוון לחצנים ניידים ונייחים

למעשה, במקרים רבים, גם אם יש מי שיזעיק עזרה, מה שמעכב את ההחלטה על פינוי לבית החולים הוא ההתלבטות אם בכלל מדובר במקרה חמור שמצריך זאת. התלבטות שיכולה לעלות לנו בחיינו. 

זו רק ההתחלה: המוקד מאפשר מתן מענה גם במקרי חירום שאינם רפואיים: כמו חשש לפריצה, שריפה, הצפות או דלת נעולה. במקרים כאלו יוזעקו שירותי החירום הרלוונטיים כגון מכבי אש ומשטרה.

"מאז שיש לאמא שלי את התליון של נטלי עליה, אני ישנה בשקט", מדגישה דנית. "אני יודעת שגם אם חס וחלילה היא תיפול בדרך לשירותים באמצע הלילה היא לא תישאר לבד על הרצפה יותר מ-5 דקות, ולעולם לא תהיה לה שוב טראומה שהיא לבד בשעה הכי קשה שלה". 

מעוניינים בפרטים על לחצן המצוקה שמותאם אישית לרמת התפקוד ולצרכים של בן המשפחה ויכול להציל חיים בכל שעה? השאירו פרטים כאן:

השאירו שם וטלפון ונחזור אליכם תוך זמן קצר לקביעת אבחון וסריקה ממוחשבת ללא עלות!

השאירו שם וטלפון ונחזור אליכם תוך זמן קצר לקביעת אבחון וסריקה ממוחשבת ללא עלות!

דילוג לתוכן