סגור

השאירו מספר פרטים ונציג בטיחות של 'הכפתור' יחזור אליכם:

"לנו זה לא יקרה" – בטוחים?

כשמדברים עם הורים על שכחת ילדים ברכב, לרוב שומעים מהם את אותו המשפט: "לי זה לא יקרה". הורים יקרים, זה יכול לקרות לכל אחד. הגיע הזמן להתעורר! וגם: איך תצליחו לנהוג בבטחה ובמקביל לראות מה מתרחש עם הילדים במושב האחורי, מבלי לסכן את חייכם? הכול בכתבה הבאה:
(שנה גודל)

כשמבזקי החדשות נפתחים בידיעה שילד נשכח באוטו, כולנו מרגישים "בוקס בבטן", אבל שנייה אחרי זה אנחנו מתחילים עם הסטיגמות: "בטח הורים חסרי אחריות", "בטח זו משפחה מהמגזר הזה או ההוא", ועוד ועוד.
אבל האמת היא שרוב האנשים משננים באופן אוטומטי את הסטיגמות האלו, בגלל מנגנון ההדחקה שעובד שעות נוספות – "זה קורה 'אצלם'. אצלנו אין סיכוי שזה יקרה."
אז יש לנו חדשות בשבילכם: הנתונים מוכיחים שהורים ששוכחים את הילדים ברגע של היסח דעת – מגיעים מכל המגזרים ומכל המעמדות.

הגיע הזמן שתפסיקו להשלות את עצמכם ולקחת אחריות

לפי נתוני ארגון בטרם לבטיחות ילדים, בעשור האחרון (2020-2010) נשכחו או ננעלו ברכב 881 ילדים. 31 מהמקרים הללו הסתיימו במוות. (וזה לא כולל מקרים שההורה הצליח להיזכר בילד הלכוד ולחלץ אותו בחיים – מבלי לדווח לרשויות).
כל מאות המקרים קרו בכל רחבי הארץ, למשפחות עשירות ועניות, חילוניות ודתיות, יהודיות וערביות.
לכן המסקנה היא אחת: כדי לשמור על החיים של הילדים שלנו – צריך להשתחרר מהמחשבה שאנחנו חסינים ולהתמגן עוד היום כדי שהנורא מכל לא יקרה.

בעשור האחרון נשכחו או ננעלו ברכב 881 ילדים

ה"טריקים" שלא באמת עובדים
יש המון "טריקים" שאנחנו ממציאים כדי לזכור את הילדים:
מניחים את הנעל ליד הכסא של הילד לפני הנסיעה, מכינים תזכורת באייפון, קובעים שיחה עם בן/בת הזוג בשעת בוקר קבועה, ועוד ועוד. אבל בואו נהיה רציניים: לילדים שלנו מגיע יותר מזה.

למה ה"טריקים" הזולים האלו לא עובדים?
בסופו של דבר, בכל פתרון חלטוריסטי כזה – כמו למשל לחלוץ את הנעל לפני הנהיגה או להניח את הטלפון הנייד במושב האחורי – האמא או האבא צריכים לעשות מעשה באופן יזום, שגם אותו הם עלולים לשכוח.
כבר אמרנו שההורים ששוכחים את הילדים ברכב לא עושים את זה בכוונת זדון חלילה, אלא נטו בגלל היסח דעת. לכן, מי מבטיח שההורה שבאותו בוקר "הראש" שלו נמצא במקום אחר, יזכור בכלל לבצע את ה"טריקים" הללו?
במילים אחרות: כדי באמת למנוע אסון, חייבים למצוא פתרון שלא משליך את כל האחריות על ההורה, אלא לוקח את האחריות במקומו ומונע את האסון ב-100 אחוז.

הטכנולוגיות החכמות שאתם חייבים להכיר:
בשנים האחרונות פותחו טכנולוגיות מהפכניות שמצליחות למנוע אסונות על הכביש כתוצאה מטעויות אנוש. בכל יום ובכל שעה. המכשירים הקטנים האלו מצליחים לזהות נוכחות של ילד בחלל הרכב, לאחר שמנוע הרכב כבה ולהתריע על מצב חירום.
חלק מהטכנולוגיות מבוססות GPS, חלקן עובדות על חיישנים וחלקן מתבססות על ניטור תנועה וטמפרטורה ברכב החונה.

איך זה עובד? שאלנו את יערה יוחנן-רוזן, מנכ"לית "הכפתור" – החברה המובילה בתחום
"ברגע שמבוגר מושיב את הפעוט בכיסא הבטיחות, המערכת נדרכת ומזהה הושבה. אחרי שהרכב הגיע ליעדו והנהג מכבה את המנוע – המערכת מושכת את תשומת ליבו של הנהג באמצעות התרעה של 30 שניות באמצעי קולי וויזואלי על ידי הבהוב המערכת.
במידה והילד לא הורד מכיסא הבטיחות במשך 2 דקות מכיבוי המנוע – מתקבלת התרעה משולבת שכוללת הודעת טקסט ומייל לנהג, הפעלת אורות האיתות ברכב, ובנוסף התרעה במוקד החירום של הכפתור שעובד 24/7.
מוקד החירום מנסה ליצור קשר באופן מידי עם ההורה, ואם גם זה לא מצליח, מוזעקים כוחות ההצלה אל מיקום הרכב באופן מידי".

"המספרים בלתי נתפסים!" אומרת יערה. "רק בשנה האחרונה הצלנו 17 תינוקות על ידי המערכת. זה המון. אנשים אומרים שלהם זה לא יקרה, וזה עדיין יכול לקרות לכולם. בממוצע יש כ־300 מקרי חירום שאנחנו מתפעלים מדי חודש. יש בחברה עשרות אנשים שהתפקיד שלהם הוא להיות עם היד על הדופק כדי להקפיץ את כולם, כי אם יש ספק – אין ספק. הסטטיסטיקה מזעזעת גם בקרב אלה שיש להם מודעות לנושא", היא מוסיפה.

"מעבר לכך שמדובר בפיתוח ישראלי חדשני, זוהי המערכת היחידה בעולם שמחוברת למוקד אנושי הפועל 24/7. העובדה שזו מערכת שפועלת באופן עצמאי לחלוטין, מבלי צורך במגע יד אדם הופכת את המערכת הזאת לרשת בטיחות מושלמת לכל הורה בישראל".

אם דיברת על "רשת בטיחות מושלמת לכל הורה" מה לגביי תופעה נפוצה ומטרידה לא פחות, שמכיר כל הורה שנמצא על הכביש? סיבובי הראש לעבר המושב האחורי כדי להציץ על הילדים

"אין צל של ספק שמדובר באחת התופעות השכיחות ביותר בזמן נסיעה ברכב עם ילדים. מטבע הדברים, במהלך נהיגה, הגב שלנו מופנה לילדים – מה שיוצר אצלנו חוסר וודאות וחוסר שליטה. למרבה הצער, ולפעמים אפילו בלי לחשוב יותר מידי– אנחנו עושים את הדבר הכי מסוכן שיש ומסתובבים תוך כדי נסיעה כדי לראות למה התינוק צורח או לחילופין, מדוע הוא שקט מידי.
החדשות הטובות הן שלאחרונה השקנו פיתוח טכנולוגי פורץ דרך שמאפשר מבט רצוף ובטוח על הילדים, והכי חשוב? מבלי להוריד את העיניים מהכביש. מדובר במערכת של BABYCAM5 שמורכבת ממצלמה קטנה שמצלמת את המושב האחורי, ומשדרת בזמן אמת אל המסך הקטן שממוקם על הדשבורד של הנהג".

אז גם אם אתם סומכים על עצמכם ב-100% – כשזה נוגע לחיי הילדים שלכם, יש אפס מקום לטעויות. אל תסמכו על שיטות מפוקפקות, או על יד הגורל – והתקינו טכנולוגיות מתקדמות וחכמות שיכולות להציל את הילדים שלכם!

רוצים לשמוע עוד על המערכות החכמות שמצילות חיים מדי יום ולבדוק התאמה של רכבכם? מלאו פרטיכם בתיבה שבתחתית הכתבה.

מעוניינים לשמוע עוד על המערכות שמצילות חיים של פעוטות?

השאירו מספר פרטים ונציג החברה יחזור אליכם לשיחת ייעוץ חינם

בעת מסירת פרטיך הנך מאשר קבלת מידע ע"י קבוצת החברות ל.ד ישראל אוטו אקוייפמנט בע"מ / הכפתור / קוברה / AWACS