ה"שטן הלבן": מהם המזונות שמפוצצים בסוכר?

חושבים שאתם בשליטה על כמויות הסוכר שנכנסות לכם לגוף? יש לנו חדשות! רוב האנשים לא מודעים להיקף שהם צורכים מדי יום, בגלל שהוא מצוי במאכלים לא צפויים. ממה כדאי להתרחק?
(שנה גודל)

מאכלים רבים מכילים כמות סוכרים גבוהה ורבים האנשים שכלל אינם מודעים לדבר.
אין צורך להסביר מדוע כדאי להפחית בכמות הסוכרים שמכניסים לגוף אך דעו שסוכר קיים גם במאכלים הבאים ודאי לשלוט בכמויות הצריכה שלהם:

לחם לבן

בקמח לבן יש אחוזים גבוהים מאוד של סוכר, לכן פחמימות שמורכבות מקמח לבן בלבד הן מתכון לאסון. אם אתם לא יכולים לוותר על לחם, לפחות תנסו למצוא תחליפים כמו: לחם מקמח מלא או לחם כוסמין.

פסטה

אל תתנו לטעם המלוח של הפסטה לבלבל אתכם: בכל סוגי הפסטה שמכילים קמח לבן יש ריכוז גבוה של סוכר לבן. לכן רצוי להפחית בכמויות של פסטה מקמח לבן, ולשלב בתפריט פסטה מקמח מלא.

שייקים

אולי תופתעו, אבל מיצי פירות מכילים לפעמים כמות סוכר זהה לזו שבמשקאות הממותקים. יותר מזה, רק לאחרונה פורסם בתחקיר ב"חדשות 2" שרבים מדוכני השייקים מוסיפים באופן יזום סוכר לכוס המשקה, שממילא מתוק באופן טבעי מהפירות. לכן: בקשו בדוכן הפירות שלא יוסיפו לכם סוכר למשקה או פשוט תכינו בבית.

חטיפים

במבה, ביסלי, בייגלה ואפילו קרקרים – כולם מכילים קמח מזוקק והמון המון סוכר. לכן עדיף לצמצם דרמטית את הנשנושים התעשייתיים ולעבור לאגוזים או לירקות חתוכים.

צ'יפס

אולי תתפלאו לשמוע, אבל השילוב של תפוחי אדמה עם שמן עמוק רותח, עלולים להקפיץ דרמטית את רמת הסוכר בדם.

פירות יבשים

נכון שהם נתפסים כאלטרנטיבה בריאה יותר משוקולד ל"שעת המתוק" שיש כמעט לכולנו באזור השעה 17:00. אבל באותה נשימה, חשוב לדעת שהפרי המיובש סובל מריכוז גבוה של סוכר.

השאירו שם וטלפון ונחזור אליכם תוך זמן קצר לקביעת אבחון וסריקה ממוחשבת ללא עלות!

השאירו שם וטלפון ונחזור אליכם תוך זמן קצר לקביעת אבחון וסריקה ממוחשבת ללא עלות!

דילוג לתוכן