לא חזרו אליכם אחרי ראיון עבודה? אוי! אבל זה מה שאתם יכולים לעשות

"שלושה שבועות עברו מאז שהייתי בראיון עבודה ולא שמעתי כלום. בטח לא מעוניינים" – מחפשי עבודה ממהרים לבטל הזדמנויות עסקיות ואפשרויות תעסוקה כשלא חוזרים אליהם אחרי ראיון העבודה. אבל יש מה לעשות כדי לשפר את הסיכויים לקבלת העבודה וכדי שלא צריך יהיה להמתין בציפייה מורטת עצבים, תוך כדי ניחושים שונים
(שנה גודל)
לא חזרו אליי אחרי ראיון עבודה
עכדארק

המלצות להתנהלות מול ראיונות עבודה

ראשית, מומלץ לא להתפתות ולהסכים לתאריך הראשון שיוצע לכם עבור הראיון. במקום זאת, לקבוע במועד האחרון. כדאי לקחת את הזמן. כך יש יותר סיכוי שיחזרו אליכם, משום שהראיון יתקיים בתאריך הקרוב ביותר לקבלת ההחלטה. חשוב יותר, כך יזכרו אתכם טוב יותר. בנוסף, אפשר לקבל אינדיקציה איפה עומדים ביחס למועמדים אחרים ומה באמת מחפשים.

בהבנה הזו כדאי להשתמש כדי לכתוב מייל מלא בכוונה לאחר הראיון ובמידה רבה להשפיע על קבלת ההחלטות. בהמשך, לקחת יוזמה. אם לא חוזרים אליכם שבועיים לאחר המייל שנשלח, מומלץ לשלוח מייל נוסף. בעת הראיון עצמו, כדאי לברר מה לוחות הזמנים, תוך כמה זמן יחזרו עם תשובה ומה התהליך.

שליחת מייל לאחר הראיון

המייל הנוסף מחזק את נוכחות המועמד בתודעת המעסיקים. במייל כדאי להתייחס לכמה נקודות. לציין את ההתלהבות מהתפקיד, לרמוז שיש עוד הצעות על הפרק, משהו בסגנון, "בהתחשב בשיחות נוספות שאני מקיים אני רוצה לוודא שנהיה בקשר כדי שלא נפספס בטעות את ההזדמנות לעבוד יחד".

אפשר להציע עזרה ("כל מידע הדרוש לקבלת ההחלטה אשמח לספק"), להציע פגישה נוספת כדי לענות על שאלות שאולי לא נשאלו ועלו לאחר פגישות עם מועמדים נוספים, ולחשוב על עוד דרכים לסייע בהחלטה. למשל, לשלוח קישור על תחומי עניין רלבנטיים.

במייל לא צריך לחשוף חוסר בטחון ולשאול, מה המצב? או, מה החלטתם? אלא אם באמת אתם עומדים לקבל הצעה נוספת ורוצים להיות בטוחים שאת המשרה הזו לא תקבלו. בכל מקרה, כדאי לשתף ממה נובעת השאלה ("קיבלתי הצעה נוספת ואני רוצה לדעת איפה אנחנו עומדים").

משוב על הראיון

קיבלתם דחייה? השתמשו בזה ללמידה. כדי שלא תרגישו שבזבזתם את זמנכם בראיון שלא יצא ממנו בסוף כלום, נסו לקבל פידבק ואולי תוכלו ליישם את המסקנות בראיונות הבאים.
אפשר לשקול להתקשר אל מי מהמראיינים שהרגשתם שיש לכם קליק איתו, שהיה לכם נעים לשוחח איתו, שהתעניין והפגין חביבות. כשהוא עונה, התחילו את השיחה באדיבות מרבית ואחלו לו הצלחה עם העובד החדש. ואז בקשו משוב. נסו להבין מה הלך טוב ומה פחות. אז, הודו לו על כך והציעו להיות בקשר, אולי יצוץ משהו בהמשך. אפשר גם לשלוח להם הצעת חברות בלינקדאין. ולבסוף, אפשר לשאול אם יש מישהו אחר שהם חושבים שכדאי לפנות אליו. אם לא מצליחים ליצור קשר טלפוני, אפשר לשלוח מייל, אך עדיפה שיחה של ממש כי ממייל קל יותר להתעלם.

בנוסף, לא בטוח שהדחייה היא סופית וחלק מהמועמדים הצליחו להפוך "לא" ל"כן" באמצעות שמירה על קשר קבוע.

דע את זכויותיך החוקיות

לפי החוק מעסיק חייב לתת למועמד תשובה תוך 14 יום מרגע שמועמד אחר החל לעבוד. אך מטבע הדברים, המתנה של שבועיים היא המון זמן ובדרך כלל כבר מתחילים לקבוע ראיונות עבודה נוספים.

חובת ההסבר למה לא התקבלתם לעבודה אינה חלה בהתאם לחוק אך כפי שתיארנו קודם, אפשר לקחת יוזמה, להתקשר ולנסות לקבל תשובה.

השאירו שם וטלפון ונחזור אליכם תוך זמן קצר לקביעת אבחון וסריקה ממוחשבת ללא עלות!

השאירו שם וטלפון ונחזור אליכם תוך זמן קצר לקביעת אבחון וסריקה ממוחשבת ללא עלות!

דילוג לתוכן