הסוד השמור של העשירון העליון בהשקעות נדל"ן

בעלי ההון בישראל נמצאים בחיפוש מתמיד אחר האלטרנטיבה שתעזור להם למקסם את ההון הפנוי שלהם באמצעות השקעות פסיביות-חכמות בסיכון נמוך. חלקם הגדול מצא את מבוקשם בחברת השקעות נדל"ן המופעלת ומנוהלת מתחת לרדאר הציבורי מזה עשור, ע"י 4 בכירים לשעבר בשוק הבנקאות והביטוח. מה מוצאים בהם בעלי ההון ואיך עכשיו, גם אם אתה לא נמצא ברשימת עשירי המדינה – יכול להצטרף "לחבורה הסודית"?
(שנה גודל)

השקעות נדל"ן

בוא נתחיל מהסוף – קשה להישאר מתחת לרדאר אחרי אקזיט כמו זה שעשיתם במגדל המשרדים סקאי טאוור תל אביב?
"אין ספק שהאקזיט המכובד שעשינו לאחרונה בסקאי טאואר חשף אותנו מאוד לשוק ההשקעות האלטרנטיביות ועמעם את הדיסקרטיות שנהנו ממנה עד היום" מספר דן פנחסי, לשעבר מנכ"ל 'הפניקס פנסיה', מנכ"ל 'כלל פנסיה וגמל' ומנכ"ל 'דש גמל ופנסיה'.
"במקרה הספציפי הזה מדובר על השקעה במכשיר פיננסי חכם מגובה נדל"ן בפרויקט משרדים בלב ת"א, שהשקענו בו יחד עם לקוחותינו והגענו לתשואות של כ-15% בשנה".

לצד פנחסי ניצבים כמה מהשמות הגדולים ביותר בתחום הבנקאות והפיננסים: אבי בזורה, מי שישב לא פחות מ-17 שנים במגוון תפקידים בכירים בין היתר מנהל החטיבה העסקית בבנק הפועלים ולשעבר מנכ"ל בנק ירושלים; מורן אליקים, גם הוא בכיר לשעבר בכלל גמל ופנסיה.
ובראש הנבחרת עומד איש העסקים קובי אברהמי, המייסד המנכ"ל והבעלים, ובעל הסמכה בינלאומית לתכנון פיננסי (CFP) מטעם המועצה הבינלאומית FPSB. אברהמי משמש כבעלים של קבוצת חברות בתחומי הביטוח פיננסים והנדל"ן, ובעל מוניטין מיוחד בשוק ההון.

קובי אברהמי ודן פנחסי
בצד ימין: קובי אברהמי. בצד שמאל: דן פנחסי

מה לדעתך הופך דווקא אתכם ליקירי ליבם של העשירון העליון?
"הניסיון המוכח והקשרים שלנו בתחום, חד משמעית" אומר בגילוי לב פנחסי.
"מכשיר השקעה כזה דורש חיבור נכון גם עם הבנקים, גם עם שותף מקומי ומקצועי אשר משקיע כספים יחד אתנו בכל השקעה, וכמובן עם מנגנוני בטוחות הנדרשים בכל עסקה. אנחנו משקיעים הון עצמי שלנו בכל פרויקט, דבר נדיר כשלעצמו מול כל האלטרנטיבות בשוק, ומעורבים באופן אקטיבי ביותר בניהול השוטף. בנוסף אנחנו פועלים בשקיפות מלאה מול המשקיעים, ומבצעים בדיקות נאותות קפדניות ביותר טרם סגירת כל עסקה".

אילו מכשירי הגנה פיתחתם כדי לשמור על הכסף של המשקיעים שלכם?
"אנחנו דואגים תמיד לגבות את עצמנו בבטוחות, בשעבודים, לדרוש קדימות בהחזר ההשקעה על פני משקיעים אחרים. מעבר לזה, יש לנו גם בטוחות חזקות כמו שטר משכנתה, שיעבוד חברת הנכס וערבות אישית".

כשמדובר על השקעה סולידית כפי שאתה מתאר,  מה התשואה הצפויה למשקיעים?
"אנחנו בקבוצה מאוד מאוד שמרנים. בהשקעות שלנו בנדל"ן כמכשיר להכנסה פסיבית, יש יתרון מהותי מאוד מרכזי והוא חלוקת תשואות שוטפות למשקיעים – תשואה הנגזרת מדמי השכירות בנכסי הבסיס. המשקיעים יודעים בדיוק מתי מועדי החלוקות וטווח ההשקעה הצפוי. בנוסף, המשקיעים זכאים להשתתפות באפסייד בעת היציאה מההשקעה.
בארץ נקבל בעיקרון תשואות שנעות בין 6.5% ל-7% לפני עליית מחיר הנכס, כשהתשואות בארה"ב יכולות להגיע לבין 8.5% ל-10% לפני עליית ערך הנכס.

מסקנה

לעולם וללא יוצא מן הכלל, השיקול המרכזי בהשקעה שלנו הוא מחיר אטרקטיבי באזורים אטרקטיביים עם ביקושים גבוהים.
משנת 2013 היקף ההשקעות של 'אופק' חצה את רף מיליארד השקלים הפזורים בארץ ובחו"ל בין היתר בפלורידה, נאשוויל טנסי, לוס אנג'לס, אטלנטה וקונטיקט".

רגע לפני שאנחנו נפרדיםאיך זה שרק עכשיו אנחנו שומעים עליכם תקשורתית בפעם הראשונה?
"זה נכון שכבר יותר מעשור אנחנו עובדים בשקט יחסי, המשקיעים תמיד מגיעים אלינו מאותה קליקה מצומצמת, תמיד באופן יזום ותמיד מפה לאוזן. אבל לאחרונה קיבלנו החלטה כל חברי 'אופק', לפתוח את הדלת שלנו לעוד פרופילים של משקיעים.
החדשות הטובות הן כפולות: פעם אחת אנחנו מאפשרים כניסה למשקיעים חדשים, ופעם שניה זה מתאפשר באמצעות רף כניסה שאיננו בשמיים – 100 אלף דולר".

דילוג לתוכן