×

לבדיקת זכאותכם לדרכון גרמני - ללא עלות, השאירו פרטים כאן

האם יש לך שורשים מגרמניה?

גרמניה פותחת את השערים: כ-400,000 ישראלים, צאצאי גרמנים, יוכלו כעת לקבל דרכון

זה היה אחד הדרכונים הקשים ביותר להשגה באירופה • אך בעקבות השינויים בחוק ההתאזרחות הגרמני מאות אלפי ישראלים – ילדים, נכדים או נינים של מי שהתגוררו בגרמניה כאזרחים או תושבים – יוכלו לקבל את הדרכון המבוקש • ככה תעשו את זה
(שנה גודל)

גם אם אתם לא ממש שוקלים לעבור לגור מחוץ לישראל, התקופה האחרונה הוכיחה עד כמה משמעותי דרכון זר יכול להיות עבור כל ישראלי. כבר לא מדובר רק בסבסוד לימודים באירופה, בהטבות כלכליות או בקיצור התור בשדה התעופה.

הדרכון החזק ביותר באיחוד האירופי הוא כמובן הדרכון הגרמני, שהיה גם אחד הקשים ביותר להשגה עד לא מזמן.

אלא שבשנים האחרונות חל שינוי משמעותי שמקל את קבלתו באופן דרסטי. אלפי ישראלי כבר עטו על ההזדמנות כל עוד היא קיימת. 

עו"ד מיכאל דקר, שותף מייסד במשרד עורכי הדין דקר, פקס, ושות' העוסק בהשגת אזרחויות אירופאיות (ובמיוחד גרמנית ואוסטרית), מסביר כי "באוגוסט 2021 חוק ההתאזרחות הגרמני שונה באופן מאוד משמעותי שפותח את השערים למאות אלפי ישראלים".

לדבריו, "כבר לא מדובר רק על קבלת אזרחות על ידי הוכחת 'מוצא גרמני', אלא מתן אפשרות גם לצאצאי תושבים לקבל אזרחות.

לפני השינוי, רק מי שהיה צאצא לאזרח גרמני היה יכול לקבל אזרחות. כעת נקבע שגם צאצאיו של מי שמרכז חייו היה בגרמניה לפני עליית היטלר לשלטון ב-1933 – ונמלט מהמדינה עד שנת 1945 בעקבות הנאציזם – יוכלו לקבל אזרחות. כלומר מדובר לא רק באזרחים גרמנים אלא גם בתושבים ובנתינים.

מבחינת הישראלים הנקודה הזו משמעותית בעיקר למי שלדוגמא יש לו שורשים פולנים וסבו או סבתו נולדו בפולין, אבל התגוררו בגרמניה וניהלו שם את מרכז חייהם בשנים הרלוונטיות. אם מדובר בצאצא של נתין גרמני בעל אזרחות פולנית אשר גר, עבד, למד וחייו היו בגרמניה עוד לפני המלחמה, הוא כנראה יהיה זכאי לאזרחות גרמנית.

עו"ד מיכאל דקר. "הגרמנים יצאו 'במבצע' לישראלים וזה בדיוק הזמן לנצל אותו"
עו"ד מיכאל דקר. "הגרמנים יצאו ברפורמה רלוונטית לישראלים וזה בדיוק הזמן לנצל אותה"


עו"ד דקר מדגיש כי מי שיקבל אזרחות גרמנית לא יידרש לוותר על האזרחות הישראלית או על כל אזרחות נוספת, וכמו כן הוא לא נדרש כלל לדעת את השפה הגרמנית ולמעשה אפילו לא לבקר בגרמניה – כל מה שנדרש הוא להגיע בסוף ההליך לשגרירות הגרמנית בישראל. 

נשמע מסובך? מטפלים לכם בהליך מא' עד ת'

את כל הבירוקרטיה הנדרשת בדרך לאזרחות מבצעים במשרד דקר, פקס ושות', מבלי שהלקוח יצטרך ללמוד את האותיות הקטנות של החוק, להתעסק בהכנת בקשה בשפה הגרמנית, איתור מסמכים או תרגומים נוטריונים.
המשרד מתמחה בבדיקת שורשים ואיתור המסמכים בארץ המוצא, על בסיס מידע התחלתי בנוגע לעיר שבה נולד או חי הזכאי לאזרחות, חוקרי השורשים יכולים למצוא בארכיונים ולהציג בפני צאצאיו את כל הניירת הדרושה להוכחת הזכאות לדרכון גרמני.

ולמה בעצם הדרכון הגרמני נחשב לחזק ביותר באירופה? 

בקצרה, מכיוון שהוא מעניק אזרחות למדינה הכי עשירה, גדולה ומשפיעה באיחוד. בנוסף, הוא מאפשר להיכנס למספר המדינות הגדול ביותר ללא ויזה (192 מדינות) וכמובן מאפשר לחיות בכל מדינה באיחוד האירופי, ללמוד בה בחינם, ולעבוד בה.

עו"ד דקר מוסיף כי "מבחינת הגרמנים מדובר בסוג של 'מבצע' לישראלים לתיקון עוולות העבר. במקרה כזה שבו הלקוח כמעט ולא נדרש לעשות דבר, חבל שלא לנצל את האפשרות הזו".

משרד דקר פקס ושות' הוא מהמובילים בתחום האזרחויות הזרות ובפרט גרמנית ואוסטרית. צוות המחלקה הגרמנית-אוסטרית ברובו דובר גרמנית ומכיר לעומק את צורת העבודה מול הרשויות בגרמניה. כיום מטפל המשרד בכ-3,000 בקשות לאזרחות גרמנית, אשר נמצאים בשלבים שונים של קבלת הדרכון.

חשוב לציין, שכל בקשה לדרכון גרמני מוגשת לאחר בדיקה מקדימה קפדנית, וזאת על מנת להבטיח את השלמת ההליך בהצלחה של 100%. 

רוצים לבדוק (בחינם) את זכאותכם לדרכון גרמני? השאירו פרטים ומומחה מטעם משרד עו"ד דקר, פקס, לוי, רוזנברג ושות' יחזור אליכם:

השאירו שם וטלפון ונחזור אליכם תוך זמן קצר לקביעת אבחון וסריקה ממוחשבת ללא עלות!

השאירו שם וטלפון ונחזור אליכם תוך זמן קצר לקביעת אבחון וסריקה ממוחשבת ללא עלות!

דילוג לתוכן