איך לבחור ביטוח בריאות לחיות מחמד – השוואת מחירי ביטוח, כיסויים ומה תקבלו בכל חברה

האפשרות של פציעה קשה או מחלה כרונית אצל חיית המחמד האהובה שלנו, היא מחשבה שאף אחד מאיתנו לא רוצה לחשוב עליה. באמצעות ביטוח חיות מחמד, ניתן להציל ולהאריך חיים ולצמצם משמעותית את ההוצאות על הטיפולים הווטרינרים.
(שנה גודל)

כיסוי מקצה הזנב ועד קצה האף - ביטוח רפואי לחיות המחמד האהובות שלנו

כיום, כשלכל בית רביעי בישראל יש כלב או חתול, גם תחום הרפואה הווטרינרית התפתח. בתי חולים לחיות וטיפולים יעילים, אפילו במקרים של גידולים סרטניים או שיתוק בגפיים האחוריות שנגרם כתוצאה מתאונת דרכים, הביאו לשוק חדש של ביטוחי בריאות.

כשהעלות של הטיפול הווטרינרי ממשיכה לטפס, בכל שנה שחולפת (וככל שהכלב או החתול מזדקנים), גם הטיפולים השגרתיים בחיית המחמד כגון: חיסונים, תילוע, ניקוי שיניים וכדומה, יכולים לשבש את ההתנהלות הכספית החודשית.

הביטוחים הישראליים לחיות מחמד מכסים את הכלב או החתול מה שנקרא "מהאף עד הזנב".
הכיסוי הביטוחי הנפוץ כולל: תאונות (כמו למשל, עצמות שבורות, בליעת חפץ זר) מחלות שגרתיות (דלקת בדרכי השתן, בעיות עיכול וכדומה), בעיות שיניים, סרטן וכדומה.

השוואת ביטוחי בריאות לכלבים וחתולים
ביטוח בריאות - גם לכלבים וחתולים

השוואת חברות הביטוח לחיות מחמד בישראל

בישראל יש 4 חברות מובילות שמעניקות ביטוח רפואי לכלבים ולחתולים. ההבדלים בין הביטוחים הם מעטים מאוד, אך כל חברה מעניקה למבוטחים שלה "ערך מוסף" מעט שונה.

ביטוח ליברה

מכסה הוצאות רפואיות בגין מחלות ותאונות וגם תביעות צד ג' בגין נזקים של נשיכות ושריטות. לפי אתר החברה, המחיר שייגבה עבור הביטוח משתנה בהתאם לגיל של הכלב. למשל, בביטוח של כלב בן 0 עד 3 שנים המחיר הוא 72 ₪ לחודש בממוצע, ולכלב בן 6 עד 8 שנים המחיר הממוצע הוא 114 ₪ לחודש.

הערך המוסף: ליברא מאפשרת לכם לקחת את חיית המחמד לכל וטרינר שרק תרצו. באמצעות דיווח דיגיטלי אתם תוכלו לעדכן על מהות הטיפול, לצרף את החשבונית על הטיפול ואת שאר מסמכים דרושים. החברה מתחייבת שהתשלום יעשה מיד עם סיום הדיווח. לדבריהם, הכסף ייכנס לחשבון לפני שתצאו מהווטרינר.

לאתר ליברה BFF – ביטוח חיות מחמד

ביטוח חיותא

מכסה מחלות ופציעות בלתי צפויות אצל חיות המחמד. התמחור של הביטוח מבוסס רק על עלות הרפואה בקבוצת הגזע ועל גיל החיה. באתר החברה רשום שחיותא מבוקרת ע"י טובי הרופאים הווטרינרים ונותנת כיסוי הולם. גם אצל חיותא אתם אלו שבוחרים לאיזה ווטרינר לקחת את חיית המחמד שלכם.

הערך המוסף: בפוליסת הביטוח אין הגבלה בימי אשפוז או בבדיקות כאלו ואחרות. לדברי החברה, חיותא מעניקה את הכיסוי השנתי הגבוה בישראל – 15,000 ₪.

לאתר חיותא

הפניקס סמארט

מעניקה כיסוי להחזר הוצאות רפואיות עקב תאונה או מחלה שארעה לחיית המחמד. אפשר לבטח חיות מחמד אשר גילן ביום תחילת הביטוח הוא 4 חודשים לפחות ולא יותר משמונה שנים – בתנאי שמצבן הבריאותי היה תקין ביום תחילת הביטוח. אי אפשר לבטח כלבים מהגזעים הבאים: אמסטף, דוברמן, רוטווילר, בול טרייר, פיטבול, סטפנרדשייר, דוגו ארגנטינו, רועה קווקזי, רועה תורכי, פילה ברזילרו, טוסה.

הערך המוסף: ההחזר הכספי יכול להגיע עד לסכום של ₪17,000 למקרה בודד ועד ₪20,000 לכל תקופת הביטוח. עבור: טיפולים רפואיים, בדיקות מעבדה, אשפוז ובדיקות הדמיה – עקב תאונה או מחלה. בגין תרופות ההחזר יכול להגיע לסכום של ₪1,329. אחריות כלפי נזק לצד שלישי יכולה להגיע עד לתקרה של ₪700,000.

לאתר ביטוח חיות מחמד -Best Friend הפניקס

ביטוח מרפאט

נותן כיסוי לכל ההוצאות הרפואיות כולל טיפול בבית חולים ווטרינרי ועוד. הטיפול נעשה באמצעות ווטרינרים בפריסה ארצית שנמצאים בהסדר עם חברת הביטוח. השירות כולל יעוץ, בדיקה וניתוח ע"י וטרינרים מומחים, טיפול במחלות כרוניות אפילו אם הן נמשכות חודשים או שנים. החזרים עד לגובה התקרה של האירוע הרפואי. הביטוח מכסה את כל המחלות הגנטיות והתורשתיות. תקרת אירוע רפואי 10,000 ₪. תקרה שנתית 15,000 ₪.

הערך המוסף: החברה לא מפסיקה את הביטוח בעקבות הגעה לגיל מבוגר. הביטוח מכסה את החיסונים והטיפולים השוטפים, בנוסף לכיסוי הוצאות רפואיות בשל פציעה או מחלה. מרפאט משלמת ישירות לווטרינר עבור כל ההוצאות, כך שאתם לא תצטרכו להגיש תביעה, למלא טפסים ולחכות להחזר.

לאתר מרפאט – שירות קופת חולים לחיות מחמד

סיפור על הכלב אנטון שחייו ניצלו אך ההוצאה הייתה גבוהה

הכלב אנטון - לו לא היה ביטוח לחיות מחמד

אנטון הוא פודל מעורב בן שש. כלב קטן אך שובב מאוד שבעיקר אוהב טיולים ארוכים ולהעיר את כל בני המשפחה שלו הכי מוקדם שאפשר.
הלקוחות, שי ויעל, אימצו את אנטון כשהיה גור מעמותת צער בעלי חיים, כדי לשמח את שתי הבנות הצעירות שלהם.
כאשר שי ויעל הבחינו שאנטון נתקל בחפצים הם לקחו אותו לווטרינר הקבוע שלהם. החשד הראשוני היה בעיה גנטית ברשתית שיכולה לגרום לעיוורון, אך בדיקת ה-MRI גילתה גידול במוח. המשפחה הייתה הרוסה לגמרי מהתגלית.
הווטרינר המומחה המליץ על ניתוח כירורגי להסרת הגידול. אנטון עבר את הניתוח הכירורגי בהצלחה וכעבור שבוע בלבד הראייה שלו השתפרה.
ההוצאות על הטיפול הרפואי, הניתוח וההחלמה עלו יותר מ-₪20,000 ובני הזוג נאלצו לקחת הלוואה.
כעבור חודש אפשר היה להכריז מעל לכל ספק שחייו של אנטון ניצלו. כל בני המשפחה נשמו לרווחה, אך ההוצאה הכספית הכבדה המשיכה ללוות אותם במשך תקופה ארוכה.
לצערם בגלל המחלה של אנטון ובגלל גילו המבוגר הם לא יכלו לבטח אותו לשנים הבאות.

כתיבת תגובה

השאירו שם וטלפון ונחזור אליכם תוך זמן קצר לקביעת אבחון וסריקה ממוחשבת ללא עלות!

השאירו שם וטלפון ונחזור אליכם תוך זמן קצר לקביעת אבחון וסריקה ממוחשבת ללא עלות!

דילוג לתוכן